200 Bin Lira İş Kurmak İçin Gençlere Verilecek Başvur


0
https://www.elemanbulma.com/

200 Bin Lira İş Kurmak İçin Gençlere Verilecek Başvur-Biliyoruz ki Türkiye de Ülkemizde İş Sorunu Çok İş Bulamayan Gençler için Başlatılan Bu Projenin Gençelere Faydalı Bir Kan Enerji Hızlarına bir doping etkisi yapacak iş kurup güzel ülkemize fayda sağlayacak bu projenin detayları görelim İş kurmak isteyen gençlere güzel haber geldi. Yaşar Üniversitesi ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile hayata geçen program kapsamında gençlere 200 bin TL hibe desteği verileceği açıklandı.

Proje Fikrini getir 200 bin lira al.

Ünüversite ve Genç girişimcileri ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. TÜBİTAK 1512 – BİGG Destekleme Programı ile genç girişimciler önemli bir kapı aralandı. Söz konusu program ile birlikte teknoloji ve yenilik odaklı iş fikri olan genç girişimcilere, bu fikirlerini harekete geçirmek, iş hayatına atılmaları ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları için destek verilecek. Katma değer ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek, uluslararası ölçekte rekabet gücü, olan teşebbüslere  dönüşebilecek fikirler için gençlere 200 bin TL hibe desteği verileceği açıklandı.

Söz konusu program, Yaşar Üniversitesi ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile hayata geçti.  T-BİGGY, 2020 yeni çağrı dönemi kapsamında iş fikri olan genç girişimciler için duyuru yayımladı ve fikrini getiren, bu fikri kabul edilen gençlere 200 bin TL’lik hibe desteği sağlanacağına yer verildi.

Konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında başvuruların 4 Aralık tarihine kadar devam .edeceğine , söz konusu destekten faydalanmak isteyen genç girişimcilerin  başvurularını bu tarihe kadar yapması gerektiğine yer verildi. Programa başvuru yapan -genç girişimcilerden iş fikri uygun bulunanlar, ön kuluçkaya alınarak iş fikri doğrulama süreçlerinden geçirilecek ve nitelikli bir iş planı hazırlama ve bunları son değerlendirme için TÜBİTAK’a iletmesi için desteklemeler verilecek.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu destek programına müracaat etmek isteyenlerden istenen mezuniyet şartı şu şekilde:

  • Herhangi bir lisans programından bir yıl içerisinde mezun olabilecek durumda olanlar,
  • Yüksek lisans öğrencileri
  • Doktora öğrencileri,
  • Mezuniyetinden en fazla 10 yıl geçmiş lisans, yüksek lisans, doktora mezunları.


Like it? Share with your friends!

0
Eleman Bulma

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir