Porsche Tüm Taycan Elektrik Ağında Hızlı Şarz Olacak

Porsche Tüm Taycan Elektrik Ağında Hızlı Şarz Olacak, Taycan EV İçin Hızlı Şarj Ağıyla Tesla’nın El Kitabından Ödünç Aldı

Porsche, ABD karayolları boyunca 300 hızlı şarj istasyonu, 17 şehirde 180 istasyon ve 2019 yılının sonlarında gelen Taycan elektrikli otomobil alıcıları için tüm bayilerinde şarj tesislerine erişim sağlamaktadır.
Porsche ABD otoyol kenarları 300 hızlı şarj istasyonları, 17 ilde 180 istasyon bir ağa erişim sağlayan ve geç 2019 yılında geldiğinde Taycan elektrikli otomobilin alıcılar için tüm bayilerde tesislerini şarj ediliyor PORSCHE

Modern elektrikli otomobil çağına bir on yıldır bir şey açıktır: şarj etmek kolay erişim, daha fazla sürücüyü benzinden akü gücüne sıçraması için ikna etmek için çok önemlidir. Bu nedenle, merakla beklenen Taycan elektrikli spor otomobiline sorunsuz bir başlangıç ​​yapmak için Porsche, Tesla’nın oyun kitabından bir sayfa alıyor ve müşterilerin bir kıyıdan kıyıya hızlı şarj istasyonları ağına erişmelerini sağlıyor.

Alman lüks şirketi , Taycan’ın yaklaşık 80.000 dolardan başlayan alım fiyatının bir parçası olarak Volkswagen’e ait Electrify America LLC ile ABD’de işletilen yüzlerce istasyonda üç yıl şarj edeceğini açıkladı . Ek olarak, ülke genelinde 191 bayisinin tümüne hızlı şarj istasyonları kurulacak, müşteriler de Porsche ev şarj sistemlerini satın alabileceklerini belirtti.

Porsche ev şarjı, “Electrify America ve Porsche bayi ağımız, gelecekteki Taycan sahiplerini menzil kaygısından özgürleştiren DC hızlı şarj için ulusal bir altyapı sağlayacak.” Dedi. teknoloji, müşterinin garajını kişisel bir benzin istasyonunun eşdeğerine dönüştürecek. ”

Tesla, on yıl önce 100.000 $ ‘lık Roadster’ı teslim etmeye başlamasından bu yana üst düzey elektrikli araçlar pazarına hükmediyor, ancak Taycan, Audi’nin e-tronu ve Jaguar’ın I-Pace’ı da dahil olmak üzere yeni girdilerin rekabete uğramasıyla birlikte Cadillac ve diğerleri. Porsche, geçen hafta Taycan’ın üretim planlarını başlangıçta planlanandan daha yüksek talep nedeniyle artırdığınıbelirtti .

Erişim, Dahil Etmekten Daha Fazlasıdır

Bazı analistler , 60.000 ila 90.000 $ arasındaki fiyatlara sahip olan bu yeni premium EV’lerin rekabetinden şüpheleniyorlarsa, Tesla’nın Model S sedan ve Model X geçidinin 75D versiyonlarını başlangıçtayaklaşık 100.000 $ ‘lık satış fiyatlarına odaklanmaya son verme kararının arkasında kaldı. Daha. Tesla’nın çekirdek aracı olan Model 3 sedan, 44.000 $ ‘dan başlıyor ve tüm seçeneklerle 60.000 $’ dan daha pahalıya mal olabilir.

Porsche’nin şık dört kapılı kupasının detayları şu ana kadar sınırlı olsa da, 600 beygir gücü ve şarj başına 300 milden fazla sürüş menzili sunan bir meyve suyu performansı araba olacak.

Porsche, Taycan alıcılarının üç yıl boyunca 42 ABD eyaletinde 300’den fazla otoyol istasyonu ve 17 şehirde 180’den fazla istasyon içeren Electrify America tesislerinde 30 dakikalık sınırsız şarj seansına sahip olacaklarını söyledi. Her bir lokasyonda, bazısı 10’lu olmak üzere, ortalama beş şarj bölmesi bulunacaktır. Otoyol istasyonları, saha başına en az iki adet 350 kW şarj cihazı ve 150kW’a kadar ilave şarj cihazı sağlayacaktır.

Porsche ve Electrify America, ağın başlangıç ​​aşamasında, 2.000’den fazla şarj dağıtıcısına sahip 484 noktada, 1 Temmuz’a kadar Taycan’ın kurulmasına ya da yapımına devam edeceğini söyledi. Şirket, Porsche bayilerinin mağazalarındaki hızlı kiosklar için yaklaşık 70 milyon dolar harcayacağını belirtti.

Tesla, 2012’de aracı piyasaya sürdüğünde Model S’yi desteklemek için bir şarj şebekesinde çalışmaya başlamıştı. Başlangıçta, Superchargeristasyonlarında güç sağlama serbest kaldı, ancak zamanla müşterileri üssü büyüdükçe şarj etmeye başladı. Geçen hafta, Tesla fan sitesi Electrek’in kilovat saatte yaklaşık% 33 artacağı tahmin edilen şarj oranlarında bir artış düzenledi .

Bir Electrify America şarj kiosk.
Bir Electrify America şarj kiosk. AMERİKA’YI HEYECANLANDIRDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir